В ходе беседы были обсуждены вопросы нынешней экономической ситуации в стране и возможные пути разработки экономических программ с партийной точки зрения, а также перспективы присоединения Узбекистана в международной экономической интеграции.
Tadbirda mazkur qonun hujjatlarini ishlab chiqishga mas’ul bo‘lgan vazirlik va idoralarning axborotlari eshitildi. Raqamli texnologiyalar vazirligining qayd etishicha “Elektron hukumat to‘g‘risida”gi hamda “Telekommunikatsiyalar to‘g‘risida”gi qonunlar vazirlik va idoralar, shuningdek jamoatchilik t...
Innovatsiyalar, axborot siyosati va axborot texnologiyalari yo‘nalishida qonun ijodkorligi faoliyati yuzasidan istiqbolli rejalar muhokama qilindi
Tadbirda mazkur qonun hujjatlarini ishlab chiqishga mas’ul bo‘lgan vazirlik va idoralarning axborotlari eshitildi. Raqamli texnologiyalar vazirligining qayd etishicha “Elektron hukumat to‘g‘risida”gi hamda “Telekommunikatsiyalar to‘g‘risida”gi qonunlar vazirlik va idoralar, shuningdek jamoatchilik tomonidan bildirilgan takliflar asosida puxta ishlab chiqilgan. Biroq raqamli texnologiyalarning shiddat bilan rivojlanishi, sohaga ko‘plab yangiliklarning kirib kelishi qonun loyihalarini qayta ko‘rib chiqish zaruratini yuzaga keltirmoqda. Shu sababli ularni bugungi kunda olib borilayotgan islohotlarni inobatga olgan holda yanada takomillashtirib quyi palataga kiritish maqsadga muvofiq deb topilgan.
Bunday hollarda, ko'pincha qarindoshlari va do'stlari giyohvand odamni davolashni o'z zimmalariga oladilar va uni dispanserlarga yoki psixologik markazlarga yuborishadi. Bemorga yordam berishadi.