“Litsenziyalash, ruxsat berish va xabardor qilish tartib-taomillari yanada takomillashtirilishi munosabati bilan O‘zbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritish to‘g‘risida”gi Qonun qabul qilindi.
Toshkentda qurilish uchun ajratilgan 500 m² va undan ortiq maydonlarda kompleks tekshiruvlar o‘tkazilib, maydonlarning kamida 25 foizi ko‘kalamzorlashtirilgani, suv purkagichlar o‘rnatilgani, kirish-chiqish yo‘llarida avtotransport g‘ildiraklarini yuvish hovuzlarining mavjudligi tekshiriladi. Chang ...
MediaCamp: "Fuqarolarning inklyuziv elektron ishtiroki: raqamli axborot muhitida ishonch va ochiqlikni mustahkamlash va OAV bilan hamkorlikni rivojlantirish" mavzusida seminar-trening tashkil qilindi
Oliy Majlis Qonunchilik palatasi Spikeri o‘rinbosari Mavluda Xo‘jayeva Tojikiston Respublikasi Majlisi Oli Majlisi namoyandagon raisining o‘rinbosari Muini Mavsuma Muinzoda boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashdi.
"Voyaga yetmaganlarga nisbatan jinoiy javobgarlik yanada liberallashtirilishi munosabati bilan Oʻzbekiston Respublikasining Jinoyat kodeksiga qoʻshimcha va oʻzgartirishlar kiritish toʻgʻrisida"gi Qonun qabul qilindi.
Qonun noshirlik mahsulotlarining qonunchilikka muvofiq sifatli chop etilishiga hamda jamiyatda kitobxonlik madaniyatini rivojlantirishga xizmat qiladi.